ال ای دی بلوکی

تکنولوژی SMD یکی از تکنولوژی هایی است که در ال ای دی های بلوکی به کار رفته است. این محصول با توجه به اینکه کاربردهای های متنوعی دارد، نسبت به مصرف محصول دارای ولتاژهای متفاوتی است که اکثرا دارای ولتاژ با ورودی 12 هستند. این نوع ال ای دی ها به دلیل استفاده برای اجرای دکوراسیون داخلی، ساخت انواع تابلو های چلنیوم و اجرای علائم نوری بسیار پرفروش هستند. جهت خرید می توانید از بخش فروشگاه اقدام به خرید کنید تا در اولین فرصت به دست شما برسانیم.

انواع ال ای دی بلوکی

انواع ال ای دی بلوکی

چیزی که در ذهن ما از بیلبوردها و سر درب های قدیمی مغازه ها و فروشگاه ها و خیابان ها وجود دارد، تابلوهای آهنی یا آلومینیومی است که یا بصورت دست نویس توسط خطاط نوشته شده که امروزه اصلا جذابیت ندارد و یا از بنر چاپی روی آن استفاده شده که هنوز نیز این روش به کار می رود و بنرها نفس های آخر کار تبلیغاتی خود را می زنند.

با ظهور ال ای دی ها و SMD ها انقلابی در عرصه تبلیغات محیطی به وجود آمد به نحوی که اگر امروزه فروشگاهی مجهز به این نوع از نورپردازی نباشد کمتر مورد توجه قرار می گیرد و مشتریان نیز با این نورپردازی و ترکیب رنگی تعامل خوبی پیدا کرده اند چون جذاب است و شما با حضور در مکانی که نورپردازی زیبایی داشته باشد، حس آرامش بیشتری دارید.

ال ای دی های بلوکی به طور کلی به دو دسته ی ال ای دی بلوکی اینجکشن و ال ای دی بلوکی رزین دار تقسیم می شوند:

2 دسته از انواع ال ای دی های بلوکی
ال ای دی بلوکی اینجکشناین ال ای دی ها دارای یک روکشی مانند لنز است که برروی ال ای دی ها قرار می گیرد و آن ها را ضد آب می کند. همچنین لایه ای محافظ در اطراف مقاومت ها و چیپ ها قرار دارد تا از آن ها محافظت کند.
ال ای دی بلوکی رزیندر ساخت این مدل ال ای دی های بلوکی از پلاستیکی به جنس رزین استفاده شده است که مقاومت ها و چیپ ها درون آن قرار می گیرند تا در شرایط محیطی و کاری مختلف محافظت شوند.

ال ای دی بلوکی چیست؟

وجود ال ای دی ها انقلاب بزرگی در نور پردازی شناخته می شود به نحوی که وسعت کار با آن بسیار بالاتر از چراغ های قدیمی بوده و در نوآوری های امروز نیاز مبرم به ال ای دی (LED) دارند. از فواید این نوع از ال ای دی ها، طول عمر همراه با عدم افت کیفیت آنهاست که مورد توجه قرار گرفته است.

ال ای دی بلوکی چیست

نور پردازی های داخل مغازه ها، نورهای تابلوهای اعلان و هشدار، تابلوهای مغازه ای و بسیاری از کاربردهای این چنینی از کاربردهای ال ای دی بلوکی (LED block) محسوب می شود.

ابتدا تولید این ال ای دی ها با ال ای دی های خام 5050 صورت می گرفت و با پیشرفت تکنولوژی تولید آن ها بر پایه اس ام دی (SMD) تغییر یافت. هنگامی که چند ال ای دی پاور یا ال ای دی دارای اس ام دی به شکل بلوک و در ردیف های چندتایی در کنار هم چیده می شوند، ال ای دی بلوکی ساخته می شود. این ال ای دی ها با رنگ های مختلفی تولید می شوند که شما می توانید رنگ مورد نیاز خود را با توجه به کاربرد مدنظرتان انتخاب نمایید. همچنین این محصولات با ولتاژهای مختلفی تولید می شوند که نوع معمولی آن ال ای دی بلوکی 12 ولت (V) است.

مزایای استفاده از ال ای دی بلوکی

مزایای استفاده از ال ای دی بلوکی

در ایران وقتی محصولی با کیفیت و عمربالا عرضه شود مورد توجه عموم مردم قرار می گیرد. بسیاری از مغازه ها و فروشگاه ها از این نوع ال ای دی بهره می برند و در آینده، تمامی نورپردازی های بیرونی و حتی درونی فروشگاه ها از این نوع محصول خواهد بود.

با توجه به این که محصولاتی مشابه ال ای دی بلوکی وجود دارد؛ اما این ال ای دی ویژگی های بسیار خوبی دارد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. از مهم ترین مزایای این محصول می توان به طول عمر بالای آن که باعث اطمینان خاطر مصرف کنندگان می شود، میزان نور قابل توجه که از فاصله ی دور نیز قابل مشاهده است، کم مصرف بودن و تنوع رنگی که دارند اشاره کرد.

کاربرد های ال ای دی بلوکی

کاربرد های ال ای دی بلوکی

از جمله کاربردهای ال ای دی بلوکی به موارد زیر می توان اشاره کرد:

  1. به دلیل اینکه روشنایی باید به صورت مرتب در دکوراسیون (decoration) محیط حضور داشته باشد باید از محصولاتی مانند ال ای دی بلوکی استفاده کنیم که روشنایی (Lighting) خوبی در مقابل کم مصرف بودن داشته باشد.
  2. یکی از بیشترین مصارف ال ای دی های بلوکی استفاده در ساخت تابلوی چلنیوم است. تابلو های چلینیوم تابلوهایی است که کلمات، حروف و اعداد را روی ورق های گالوانیزه (Galvanized sheets) استفاده می کنند و درون این ورق ها از ال ای دی پر شده است که امروزه کاربرد بسیار زیادی برای مغازه ها، شرکت ها و موسسات در خیابان و بیرون از ساختمان اصلی دارد.
  3. یکی از بهترین ابزار به عنوان نور برای انتقال پیام و هشدار ال ای دی بلوکی است که به طور گسترده و حرفه ای مورد استفاده ی افراد قرار می گیرد.
  4. استفاده از ال ای دی بلوکی در سیستم روشنایی که نیاز به قسمت بندی کردن نور برای جلب توجه افراد دارد و در پشت لوگوی فروشگاه ها و مغازه ها استفاده می شود.

جمع بندی

ال ای دی ها محصولاتی هستند که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها ال ای دی بلوکی است. در این مقاله علاوه بر تعریف ال ای دی بلوکی، در مورد انواع آن که به دو صورت اینجکشن و رزینی بود، کاربردها که مهم ترین آن ها استفاده در تابلوی چلنیوم بود و مزایای بسیر عالی آن مطالبی گفته شد که اگر در جای درست استفاده شود بسیار کار آمد خواهد بود.

ال ای دی بلوکی  هیچ محصولی در این شاخه موجود نمی‌باشد.